Soilwork-Historie

30. srpna 2007 v 13:13 |  Soilwork
Skupina SoilWork vznikla v roce 1995 pod jménem Inferior Breed. V roce 1997 se skupina přejmenovala na SoilWork a chce se stát víc než dobře známou na scéně melodického death metalu v následujících dvou rocích. Rok 1998 se nesl ve znamení vydání debutového alba pod názvem Steelbath Suicide a vzápětí druhého Chainheart Machine -- obě dvě už pod názvem SoilWork. V roce 2001 vydávají svoje třetí album "A Predator's Portrait", které je označováno za velký zlom. Album mělo velmi jak od kritiků, tak od novin, speciálně v Německu dobrý ohlas, a SoilWork se tak stali velkým hitem vedle svých kolegů z In Flames. Po turné s uznávanými kapelami Annihilator a Nevermore, vystupovali na rockovém letním festivale Wacken Open Air 2001, který navštívilo 20.000 nezapomenutelných fanoušků!
Nasledujcí veledílo "Natural Born Chaos" bylo nahrané pod dohledem Devina Townsenda jako producenta. Po hitech jako jsou 'Follow The Hollow' a 'As We Speak', musí logicky následovat "A Predator's Portrait", pomáhající SoilWork udržet stupající slávu. Další turné skrz Evropu, USA and dokonce Japonsko pomohlo rozšířit popularitu SoilWork a díky spřátelení se se skupinami Children Of Bodom, Hypocrisy a nebo Killswitch Engage zůstali na zemi a mohli vytvořit neuvěřitelný zhluk energie tohoto švédského comba. Album "Figure Number Five" zavedlo SoilWork dokonce do první třídy Melodic Death Metalu. 'Rejection Role', 'Light The Torch' a 'Departure Plan' se stali novými hymnami SoilWork.
V druhé polovině roku 2004 skupina začíná pracovat na novém materiále s producentom Danielom Bergstrandom v Dug-Out Studios v Uppsale ve Švédsku a ve studiích Fascination Street v Orebru. Protože Richard Evensand opustil SoilWork na začátku roku 2004, musel Dirk Verbeuren ze skupiny Scarve hrát na bicí na albu "Stabbing The Drama" a splnil neuvěřitelnu úlohu - působivý výsledek byl vytvořený!!!
Po vysoko uznávaných albech "Natural Born Chaos" a "Figure Number Five", vydali SoilWork právě finální úder! Album "Stabbing The Drama" je možná nejlepším kusem Melodic Death Metalu, jaký kdy švédská skupina vytvořila! Vysoko nabitá a dynamické s melodickými prvkami na těch pravých místech je výsledek celé práce; každý tón, precizní pauzy a bodavý tlukot je načasovaný v čisté dokonalosti. SoilWork dosáhli na novou hladinu s náznakem jejich momentální klasiky "Natural Born Chaos". Vokály Bjorna "Speed" Strida explodují spolu s energií v emociální chvění a brutálními útoky! Úvodní skladba 'Stabbing The Drama' otvírá album plné sálajících a chytlavých refrenů, které jsou vytvořené tak, aby se zakořenily a zůstaly právě ve vaší hlavě až do úplného konce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 venca venca | E-mail | 11. prosince 2007 v 9:46 | Reagovat

soilwork jsou nejlepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama