Srpen 2007

Deathstars-Klipy

31. srpna 2007 v 11:22 Videoklipy ke stažení
Syndrome
Cyanide
The Revolution Exodus
Blitzkried
Motherzone
Synthetic Generation

Soilwork-Historie

30. srpna 2007 v 13:13 Soilwork
Skupina SoilWork vznikla v roce 1995 pod jménem Inferior Breed. V roce 1997 se skupina přejmenovala na SoilWork a chce se stát víc než dobře známou na scéně melodického death metalu v následujících dvou rocích. Rok 1998 se nesl ve znamení vydání debutového alba pod názvem Steelbath Suicide a vzápětí druhého Chainheart Machine -- obě dvě už pod názvem SoilWork. V roce 2001 vydávají svoje třetí album "A Predator's Portrait", které je označováno za velký zlom. Album mělo velmi jak od kritiků, tak od novin, speciálně v Německu dobrý ohlas, a SoilWork se tak stali velkým hitem vedle svých kolegů z In Flames. Po turné s uznávanými kapelami Annihilator a Nevermore, vystupovali na rockovém letním festivale Wacken Open Air 2001, který navštívilo 20.000 nezapomenutelných fanoušků!
Nasledujcí veledílo "Natural Born Chaos" bylo nahrané pod dohledem Devina Townsenda jako producenta. Po hitech jako jsou 'Follow The Hollow' a 'As We Speak', musí logicky následovat "A Predator's Portrait", pomáhající SoilWork udržet stupající slávu. Další turné skrz Evropu, USA and dokonce Japonsko pomohlo rozšířit popularitu SoilWork a díky spřátelení se se skupinami Children Of Bodom, Hypocrisy a nebo Killswitch Engage zůstali na zemi a mohli vytvořit neuvěřitelný zhluk energie tohoto švédského comba. Album "Figure Number Five" zavedlo SoilWork dokonce do první třídy Melodic Death Metalu. 'Rejection Role', 'Light The Torch' a 'Departure Plan' se stali novými hymnami SoilWork.
V druhé polovině roku 2004 skupina začíná pracovat na novém materiále s producentom Danielom Bergstrandom v Dug-Out Studios v Uppsale ve Švédsku a ve studiích Fascination Street v Orebru. Protože Richard Evensand opustil SoilWork na začátku roku 2004, musel Dirk Verbeuren ze skupiny Scarve hrát na bicí na albu "Stabbing The Drama" a splnil neuvěřitelnu úlohu - působivý výsledek byl vytvořený!!!
Po vysoko uznávaných albech "Natural Born Chaos" a "Figure Number Five", vydali SoilWork právě finální úder! Album "Stabbing The Drama" je možná nejlepším kusem Melodic Death Metalu, jaký kdy švédská skupina vytvořila! Vysoko nabitá a dynamické s melodickými prvkami na těch pravých místech je výsledek celé práce; každý tón, precizní pauzy a bodavý tlukot je načasovaný v čisté dokonalosti. SoilWork dosáhli na novou hladinu s náznakem jejich momentální klasiky "Natural Born Chaos". Vokály Bjorna "Speed" Strida explodují spolu s energií v emociální chvění a brutálními útoky! Úvodní skladba 'Stabbing The Drama' otvírá album plné sálajících a chytlavých refrenů, které jsou vytvořené tak, aby se zakořenily a zůstaly právě ve vaší hlavě až do úplného konce.


Iron Maiden - Historie

26. srpna 2007 v 13:07 Iron Maiden
Historie této britské heavy-metalové legendy se začala psát v roce 1975 , kdy kapelu založili basák Steve Harris a kytarista Dave Murray , který se ale velice rychle zase odporoučel.
V sedmdesátých letech měla kapela velice proměnlivé složení , za první stabilní sestavu se dá považovat složení : Paul Di´Anno - zpěv , Dave Murray - sólová kytara , Dennis Stratton - rytmická kytara , Steve Harris - basskytara , Clive Burr - bicí , které začalo fungovat ke konci roku 1979 . V této sestavě natáčejí také legendární dema "The Soundhouse Tapes" ( 1979 ) a "Live + One" ( 1981 ).
V roce 1980 vychází jejich debutové album "Iron Maiden" , které obsahuje první písně s hitovými potenciály , jako jsou např. Prowler , Phantom of the Opera či Iron Maiden.Zvláště ta poslední si získala se spoustou mladších písní své pevné místo v každém koncertním playlistu Iron Maiden.Na obálce alba se také poprvé objevuje Eddie , kultovní maskot kapely , který se později objevuje na obalech všech singlů a desek skupiny.
O rok později vychází album "Killers" ,na kterém již hraje na rytmickou kytaru Adrian Smith , ze kterého pochází další hitovka Wratchild . Spolu s debutem a dvěma již výše zmiňovanými demo-snímky se staly milníky právě nastupující vlny NWOBHM ( Nová vlna britského heavy metalu ) spolu s opusy dalších kapel , jako např. JUDAS PRIEST , SAXON , TYGERS OF PAN TANG či v té době i DEF LEPPARD .
V té době se také začínají projevovat neshody mezi Paulem Di´Annem a zbytkem kapely . Je tedy vyhozen a na jeho místo přichází Bruce Dickinson ze skupiny SAMSON , s nímž nahrávají a 23.března 1982 vydávájí fenomenální album "The Number of the Beast" . Podle některých kritiků je , i po čtvrtstoletí od svého vydání , nejlepším albem této kapely . Skoro všechny písně se staly hity , ale pod náporem času vydržely tři : titulní The Number of the Beast , Run to the Hills a Hallowed Be Thy Name .
Nahrávání nového alba se účastní již nový bubeník Nicko McBrain z francouzských TRUST , ke kterým zase přešel dosavadní bubeník skupiny Clive Burr .
Z velice zdařilé placky "Piece of Mind" (1983) sice vzešly hity The Trooper a Flight of Icarus , ale deska nejvíce vynikne jako celek devíti výtečných písní .
Roku 1984 vychází legendární deska "Powerslave" , které předcházely singly s výtečnými songy Aces High a 2 Minutes to Midnight a která obsahuje také nejdelší píseň v historii kapely - Rime of the Ancient Mariner (13:36) . Turné na podporu desky obsahovalo nevěřitelných 190 koncertů.
Následující rok kapela nevydává žádné řadové album , ale živák s názvem "Live After Death", kdy prvních třináct písní bylo nahráno v Long Beach v Kalifornii a posledních pět písní v Hammersmith Apollo v Londýně .
V roce 1986 kapela se na prodejní pulty dostává album "Somewhere in Time", na kterém si byly písně hodně podobně , výjimkou byly pouze Wasted Years a Stranger In A Strange Land které vyšly také jako singly .
Následující rok skupina velice intenzivně koncertuje a roku 1988 vydává další album , které se stane legendou a na kterém byly také použity klávesy : "Seventh Son Of A Seventh Son" .
Zatímco minulá alba kapela skládala koncepčně,na toto album nejprve napsala songy a až zpětně v průběhu práce si uvědomila že jsou si velice blízké a lze z nich poskládat koncepční album.
Tři z písní,titulní Seventh Son Of A Seventh Son , The Prophecy a The Clairvoyant se váží k námětu románu Orsona Scotta Carda "Seventh Son" (Sedmý syn) , podle kterého se narodí syn - sedmý v pořadí - a bude obdařen schopnostmi vidět budoucnost a léčit . Lidé ovšem nechtějí slyšet jeho věštby a vidět dopady svých činů . Jsou " příliš slepí , na to aby viděli "
(Can I Play With Madness).A propadají všem sedmi smrtelným hříchům . Neštěstí pak dávají za vinu prorokovi .
Začátkem roku 1990 kapelu opouští kytarista a skladatel Adrian Smith a na jeho místo přichází kytarista Janick Gers , který hrál také na sólovém albu zpěváka Bruce Dickisnona "Tattooed Milionaire" . V této sestavě kapela natáčí alba "No Prayer For The Dying" (1990) a "Fear Of The Dark" (1992) . Titulní píseň z alba "Fear Of The Dark" se stane velice slavnou a její konstrukce se opakuje v mnoha písních , např. No More Lies (album "Dance of Death") či The Reincanation of Benjamin Breeg (album "A Matter of Life & Death") : začíná pomalu a zvolna roste v mohutný metalový náboj .
V roce 1993 postihla všechny fanoušky kapely smutná zpráva : zpěvák Bruce Dickinson opustil kapelu , aby se mohl naplno věnovat své sólové kariéře . Ve stejném roce vydá kapela živá alba "A Real Live One" , "A Real Dead One" a "Live At Donnington" ještě se zpěvem Bruce Dickinsona a v roce 1994 vyhrává konkurz na místo zpěváka Blaze Bailey z kapely WOLFSBANE.
S ním kapela vydává v roce 1995 album "The X-Factor" , které nebylo fanoušky přijato zrovna dobře . Ne že by byl Bailey špatný , ale byl jiný než Dickinson , kterého fanoušci tolik milovali.
Baileyho kariéru ukončilo roku 1998 album "Virtual XI" , které zaostalo i za "The X-Factor" , proto se v roce 1999 , k velké radosti fanoušků , vrací na post zpěváka Bruce Dickinson s nímž přichází i kytarista Adrian Smith , a kapela hraje se všemi třemi kytaristy , tedy Davem Murrayem , Janickem Gersem a Adrianem Smithem .
V roce 2000 vychází comebackové album "Brave New World", které předčí předchozí dvě alba o celou čáru . Obsahuje velice podařené skladby , jako např . The Wicker Man , Ghost of the Navigator , Brave New World , Blood Brothers či The Nomad .
O rok později kapela vydává živé album pojmenované "Rock In Rio" , které obsahuje jak novinky The Wicker Man , Brave New World nebo Blood Brothers , tak staré osvědčené hitovky , jako Wratchild , The Trooper , Iron Maiden či Fear Of The Dark .
Roku 2003 vydávají album "Dance Of Death" , kde hodně písní je složeno podle již zmiňované struktury Fear Of The Dark , např . Dance Of Death , Paschendale nebo No More Lies . Obsahuje ovšem i rychlejší kousky jako Wildest Dreams , Rainmaker či Montsegur .
V roce 2005 přichází s dalším živákem "Death On The Road" , opět s výborným playlistem , který představí novinky a potěší starými hity .
Loni se ukázalo , že kapela se hodlá vydávat řadová alba každé tři roky , a na pulty obchodů se dostala výtečná novinky "A Matter Of Life & Death" . Sedm z deseti písní je o válce a tak je název víc než příznačný . Všechny písně jsou dobré , ale nejvíc asi zaujmou kousky Different World , The Reincarnation of Benjamin Breeg a Brighter Than A Thousand Suns .
V současnosti kapela objíždí stadiony na propagaci novinky . Playlist je víc než příhodný : nejdříve odehrají kompletně novou desku a poté přidají vždy tak 5-6 osvědčených hitů .


Masters Of Rock - 12.-15.7.07 - Fotky 2

20. srpna 2007 v 12:18 Různé AKCE! - Fotky
Ukázky z koncertu Children Of Bodom:


15.-16.6.07.-Centrála, Bůrovce a Zlámanec

17. srpna 2007 v 14:58 Různé AKCE! - Fotky
Bar
Bůrovce
Už doma
Centrála
Bůrovce
Zlámanec
¨
Cesta dóóm

Status Praesents - Members

17. srpna 2007 v 13:36 Status Praesents
Wojte
Jméno:woj-TEAK
Nástroj:zpěv
Vybavení:Shure 58 wireless, Digitech vocal300, Laney Amp 160W Hornbach Custom
Rok narození:1978
V kapele od:1998 rovnou z bahna!
Oblíbený kapelky:Hatebreed, Spineshank, Skyline, DJ Marky, Pendullum, Aphrodite, Magma Hotel, Skapollo, Caliban
Neoblíbený kapelky:Boron
Oblíbený jídlo:maso!!
DrinkPivo, slivovice, vincentka, malzbier
Oblíbený klub:Akropole, Roxy, RockCafé
Oblíbený festival:RPF, RFCH, Go Planet Roxy
Tom
Jméno:Tomáš Vlček ,alespoň můj psychiatr to tvrdí
Nástroj:zpěv, kytara, mandolína
Vybavení:Mázl Custom Instruments Series, EMG pick-ups, Mesa Boogie Single Rectifier + Vintage 30 speaks, TC Electronics, Nady Wireless, Sure mike, DB In ear + Bang&Olufsen monitors
Rok narození:1979
V kapele od:jaktěživa, 1996
Oblíbený kapelky:A Perfect Circle, BB King, Bionic Jive, The Cult, Everlast, Eric Clapton, Henry Rollins, In Extremo, Johnny Cash, Keith Caputo, Leonard Cohen, Life of Agony, Madball, Mudvayne, Nick Cave, Nine Inch Nails, Nonpoint, Pro-Pain, Seether, Spineshank, System Of A Down, Suicidal Tendencies, Suffer, Tom Waits,Therapy?, Tool, +/-
Neoblíbený kapelky:toho je moc
Oblíbený jídlo:steak, makové cokoliv
DrinkWhisky, kafe, isostar
Oblíbený klub:Akropole, Roxy, RockCafe
Oblíbený festival:Woděradstock 96,97
< a>< a>< a>< a>< a>< a>
Maks
Jméno:Naks akka Felix
Nástroj:Basokytara Warwick Corvette ProLine
Vybavení:Wireless Samson, Wah - George Dennis, Boss Multiefekt, Yamaha Multiefekt, Preamp Ampeg SVT Pro, konec QSC
Rok narození:1975
V kapele od:2001
Oblíbený kapelky:System of a Down, White Zombie, + spousty dalších
Neoblíbený kapelky:V rádiích toho hrajou tolik, že ani nechci vědet jak se to jmenuje……..
Oblíbený jídlo:Dám si rád cokoliv kytičky i zvířátka. Jen sýry, majonézy atd NEE!
DrinkMalteco Ron, Metaxa, Brandy
Oblíbený klub:Rock Café
Oblíbený festival:Motosraz na Kuňce
< a>< a>< a>< a>< a>< a>
Petr
Jméno:Petr Brumlich
Nástroj:bicí
Vybavení:Tama, DW, Sabian, Balbex
Rok narození:1978
V kapele od:od začátku,1996
Oblíbený kapelky:Pro-pain, Still Remains, Machine Head, Pantera, Sick of it all, Biohazard, Madball
Neoblíbený kapelky:Status Praesents
Oblíbený jídlo:smažáček s hranolkama, bágošky z pumpy
DrinkPilsner Urquell
Oblíbený klub:Akráč, Rock Café
Oblíbený festival:RFP
David
Jméno:David akka 1138
Nástroj:mázl
Vybavení:težký
Rok narození:1979
V kapele od:absolvování kurzu červeného kříže
Oblíbený kapelky:každá čtvrtá
Neoblíbený kapelky:vetšina z těch ostatních
Oblíbený jídlo:želé
Drinkpuerh
Oblíbený klub:tamiyaclub.net
Oblíbený festival:fluff

Status Praesents - Bio

17. srpna 2007 v 13:35 Status Praesents
Bio
 • vznik 1996
 • 2002 - 2. místo v posledním ročníku vyhledávací souteže Rock made in Gambrinus
 • listopad 2004 - vítěz hitparády Poprasku s EP Come Alive
 • oceněni hudební cenou Óčko TV 2005 - sekce HARD´n´HEAVY
 • listopad 2006 - vítěz hitparády Superpomeranč s klipem Dos Murrenos
 • spolupráce s Polis Production na Českém Poháru ve 4x dále s Vermin Production, Empire Media, ….
 • 6 videoklipů prezentovaných na stanicích Óčko TV a ČT
  • Come Alive (Vermin Production, 2003)
  • Caspar´s view (Jerry Pyle, 2004)
  • All the Time (Vermin Production, 2005) - 2. místo v hitparádě Superpomeranče
  • Note (Vermin Production, 2005)
  • Dos Murrenos (Vermin Production, 2006) - 3x - 1. místo v hitparáde Superpomerance
  • proX (Vermin Production, 2006)
 • autoři hymny Českého poháru ve 4x proX
 • cca 50 koncertů rocne
 • jaro 2006 - Rock for People Tour 2006 - společné tour s KRUCIPÜSK a POST IT
 • podzim 2006 - United Headz of Metal Tour
 • support Pro-pain, Stuck Mojo, The More I See, Ektomorf, Blow Job
 • diskografie 2007 - nové album Crematory Country
  • 2006 - nové DVD Michal Márošiho - MAROSANA NEVER DIES II
  • 2005 - vydané druhé album AATRA
  • 2003 - EP Come Alive
  • 2003 - hudba k bikeovému DVD Michala Márošiho MAROSANA NEVER DIES
  • 2002 - první album 510 - 600 prodaných kusu
  • 2001 - debutové EP Ready 2 Fly
   všechny ve vlastním nákladu
 • účast na kompilacích RFP2001, Skate at all Hazards II, REPORT - cd Boardel, Ostrov 04 a dalších
 • team members - Represent, Emerica, Nitro, Oakley, Bloody Blue Tattoo, Coal-Box, Mayhem BikesCo.Iron Maiden - Diskografie

9. srpna 2007 v 11:22 Iron Maiden
Iron Maiden (1980)
 1. Prowler
 2. Sanctuary
 3. Remmember Tommorrow
 4. Running Free
 5. Phantom Of The Opera
 6. Transylvania
 7. Strange World
 8. Charlotte The Harlot
 9. Iron Maiden (Harris)

Iron Maiden - Fear Of The Dark

6. srpna 2007 v 0:27 Texty
Fear Of The Dark - Mp3 ke stažení
Steve Harris

I am a man who walks alone
And when I'm walking a dark road
At night or strolling through the park

When the light begins to change
I sometimes feel a little strange
A little anxious when it's dark

Fear of the dark, fear of the dark
I have constant fear that something's
always near
Fear of the dark, fear of the dark
I have a phobia that someone's
always there

Have you run your fingers down
the wall
And have you felt your neck skin crawl
When you're searching for the light?
Sometimes when you're scared
to take a look
At the corner of the room
You've sensed that something's
watching you

Have you ever been alone at night
Thought you heard footsteps behind
And turned around and no one's there?
And as you quicken up your pace
You find it hard to look again
Because you're sure there's
someone there

Watching horror films the night before
Debating witches and folklores
The unknown troubles on your mind
Maybe your mind is playing tricks
You sense, and suddenly eyes fix
On dancing shadows from behind

Fear of the dark, fear of the dark
I have constant fear that something's
always near
Fear of the dark, fear of the dark
I have a phobia that someone's
always there

When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone
CZ:
Strach ze tmy

Jsem muž, jenž kráčí sám
A když kráčím temnou
V noci, nebo se procházím parkem
Když se světlo začne měnit
Někdy se cítím trochu divně
Tak trochu znepokojený, když je tma
Strach ze tmy, strach ze tmy
Mám pořád strach, že je něco nablízku
Strach ze tmy, strach ze tmy
Mám fobii, že vždy tam někdo je
Už si sjížděl prsty po zdi
A cítil's, jak se ti svraštěla kůže na krku
Když si pátral po vypínači
Někdy, když se bojíš se podívat
Do rohu místnosti
Cítil's, že tě někdo pozoruje
Byl's někdy sám v noci
Myslel's, že's za sebou zaslechl kroky
Otočil ses a nikdo tam nebyl
A jak zrychlíš krok
Zjistíš, že je těžké se podívat znovu
Protože se jseš jistý, že tam někdo je
Noc předtím sledovat horory
Debatovat o čarodějnicích a folkloru
Neznámé potíže v tvé mysli
Možná tě šálí zrak
Snímáš, a náhle se oči zastaví
Na tančících stínech vzadu
Strach ze tmy, strach ze tmy
Mám pořád strach, že je něco nablízku
Strach ze tmy, strach ze tmy
Mám fobii, že vždy tam někdo je
Když kráčím temnou
Jsem muž, jenž kráčí sám