Březen 2007

Manowar - Gods Of War - Recenze

31. března 2007 v 19:53 Manowar
MANOWAR > Konečná podoba obálky "Gods Of War"
Poté, co před časem byla zveřejněna neúplná podoba obálky nového alba MANOWAR "Gods Of War", ukázala nyní skupina i její konečnou verzi, na kterou se můžete nyní podívat.
MANOWAR - Gods Of War
Jelikož Amerika je zemí netušených možností, rozhodli se samozvaní králové metalu, že dost již bylo hodně muziky za málo peněz a rozhodli se přijít opět s něčím novým - speciálně pro své true a nejlepší fanoušky. Ano, za hodně peněz málo muziky. Od vydání alba "Warriors Of The World" uplynulo už pět dlouhých let plných slibů o tom, jak bude nová deska přelomová a skvělá. V případě MANOWAR se musí obdobná prohlášení brát s rezervou, ale i tak je to myslím dost dlouhá doba na to, složit alespoň trochu slušný materiál. Nestalo se.

Pokud se jedná o hudební složku "Gods Of War", není moc o čem mluvit. Pokud se odmyslí nekonečné minuty mluveného slova, zbude pár klasických, stokrát ohraných melodií, které nijak zvlášť nenadchnou a nabízí se tak otázka, co se v uplynulé pětiletce u MANOWAR vlastně dělo. Kromě vydání DVD "Hell On Earth IV" v podstatě nic a tak nevidím důvod, proč "Gods Of War" dopadlo tak jak dopadlo. Jako celek působí narychlo uplácaným dojmem a kromě několika málo světlejších momentů toho moc nenabízí. Nemá cenu se rozepisovat o tom, co všechno na albu najdete, protože na něm nenajdete v podstatě nic. Nudné, táhlé melodie ve stylu "The Crown And The Ring" se tu neustále opakují, aniž by přinesly cokoli nového a když už se ke slovu konečně dostane i kytara, brzy zanikne. Zpočátku jsem vítal nápad zpracovat příběhy ze severské mytologie, kterým je věnovaná téměř celá část "Gods Of War". Pokud se však tyto melodie dostaly až k uchu samotného Ódina, jistě měl jeho osminohý kůň Sleipnir co dělat, aby včas stihl svého pána odvézt zavřít brány Ásgardu, doufaje, že jsou zvukotěsné. K oněm několika málo poslouchatelným místům patří asi jen "King Of Kings", což však není novinka jako taková, neboť se objevila už na singlu "The Sons Of Odin". "Sleipnir" a "Loki God Of Fire" by mohly být hity tak před patnácti lety, ale dnes je to jen další vykrádání již mnohokrát vykradeného. Protože MANOWAR nejsou jen metaloví válečníci, drsní motorkáři a sexuální maniaci, ale také jemní a romantičtí hoši, nesmí chybět nějaká ta méně či více jímavá balada. "Blood Brother" je tuctová oblbovačka dívčích srdcí, která živě může znít vcelku dobře, ale na albu jen tak prošumí. První skladba, která mě jakž takž chytla je "The Sons Of Odin", která se zpočátku docela dobře rozjíždí, ale v nejlepším se vše zastaví a následuje další porce zbytečných slov a fanfár. Za zmínku stojí snad ještě jen "Gods Of War", a bonusová "Die For Metal" s jedním z nejnaivnějších textů, co jsem kdy slyšel. Vše ostatní je jen stále stejná variace na totéž. Nutno říct, že značně nepovedená.

Vrcholem všeho bylo prohlášení Erica Adamse, že se zrodil nový styl metalu, který umí jen MANOWAR. Doufám, že pokud se opravdu zrodil, tak nebude mít dlouhého trvání a nenakazí se jím i ostatní skupiny. Pokud vezmu v úvahu, jak dlouho se vše nahrávalo, míchalo a skládalo (byť kvůli zranění kytaristy se vše přece jen trochu neočekávaně protáhlo), tak mám před sebou jen navenek líbivé pozlátko a dalšího adepta na vítězství v anketě o nejzbytečnější metalovou desku. Slovy klasika: "Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré".
Čárlie ;
Tak už konečně máme, co jsme chtěli, vážení. To je pořád řečí, že všichni dělají stále to stejné a nijak se nevyvíjí. Manowar se vyvinuli. Bohužel do zdatných tvůrců filmové hudby. "Gods Of War" by snad mohlo fungovat jako soundtrack k filmu s vikingskou tématikou. Všechno podstatné, co se na albu z hudebního hlediska děje, se prakticky kompletně objevilo na předchozím EP "Sons Of Odin". Ukecané, rozvláčné, nudné a zbytečné album. A za zprznění válečnické modlitby si autor zaslouží pověsit do průvanu. Po prapodivných experimentech na albu minulém dokončili Manowar svůj držkopád. Nejslabší album v historii kapely a jeden z hlavních kandidátů na průser roku. Rád bych přihodil alespoň povzbudivé "uvidíme, třeba to bude fungovat naživo", jenže v v době psaní tohohle příspěvku už vím, jak to dopadlo, takže i tohle si můžu odpustit. Do budoucna zbývá jen jásavá vyhlídka, že hůř už to snad nejde.

Savapip 3,5/10
Já tak zlý nebudu. V něčem sice s kolegy souhlasím, ale tak strašně špatně bych to neviděl. MANOWAR jsou sice megalomani a tahle nahrávka je toho jasným důkazem, ale skladby jako takové nejsou špatné. Např. "Sleipnir" nebo "Gods Of War" jsou moje oblíbené věci. Zajímavá je též bonusovka "Die For Metal". Škoda jen těch nekonečných inter a podobných kravin. Co mě ale zaráží nejvíc, je zvuk. Takhle vyměklou metalovou nahrávku jsem dlouho neslyšel. Kam se poděla stará dobrá řezavost? Tohle jenom hladí, hladí, avšak nevyhladí. Ano, souhlasím s tím, že se jedná o nejhorší nahrávku MANOWAR. Vsadím však boty, že kdyby tohle vydala nějaká tuzemská parta, tak se zde mluví o české metalové naději. A vyvraťte mi to...
www.manowar.com

Seznam skladeb:
1. Overture To The Hymn Of The Immortal Warriors
2. The Ascension
3. King Of Kings
4. Army Of The Dead, Part I
5. Sleipnir
6. Loki God Of Fire
7. Blood Brothers
8. Overture To Odin
9. The Blood Of Odin
10. The Sons Of Odin
11. Glory Majesty Unity
12. Gods Of War
13. Army Of The Dead, Part II
14. Odin
15. Hymn Of The Immortal Warriors
16. Die For Metal (Bonus)

Sestava:
Eric Adams - zpěv
Karl Logan - kytara
Joey DeMaio - baskytara
Scott Columbus - bicí

Rok vydání: 2007
Čas: 1:13:49
Studio: Hell
Label: Magic Circle Music Ltd.
Země: USA
manowar, Gods Of War, out February 23!


Bullet For My Velentine-Diskografie

24. března 2007 v 17:11 Bullet For My Valentine
THE POISON (RE-ISSUE)

Extra songs:
7 days
My Fist, Your Mouth, Her Scars
Spit you out (live at Brixton)
All These Things I Hate (revolve around me) (live ar brixton)

+ extra dvd with:
Hand of blood (video)
4 words (to choke upon) (video)
Suffocating Under Words of Sorrow (video)
4 words to choke upon (live at club quattro, shibuya, tokyo)
Suffocating Under Words of Sorrow. (live at club quattro, shibuya, tokyo)
Cries in vain ( (live at club quattro, shibuya, tokyo)

TEARS DON'T FALL CD1
1. Tears don't fall
2. Domination (Pantera cover)

TEARS DON'T FALL CD2
1. Tears don't fall
2. 4 words (to choke upon)- Live from Brixton Academy
3. Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do) - Live from Brixton Academy

TEARS DON'T FALL 7''
1. Tears don't fall
2. Welcome Home (Sanitarium) - Metallica cover

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) CD1
1. All these things i hate (revolve around me)
2. Seven days

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) CD2
1. All these things i hate (revolve around me)
2. My fist your mouth her scars

ALL THESE THINGS I HATE (REVOLVE AROUND ME) 7''
1. All these things i hate (revolve around me)
2. Ecthed design

THE POISON
ENHANCED CD

1. Intro
2. Her Voice Resides
3. 4 Words
4. Tears Don't Fall
5. Suffocating Under The Words Of Sorrow (What Can I Do)
6. Hit The Floor
7. All These Things I Hate (Revolve Around Me)
8. Room 409
9. The Poison
10. 10 Years Today
11. Cries In Vain
12. Spit You Out
13. The End


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO)
CD SINGLE

1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)
2. Spit you out (live at Cardiff Barfly 17/2/05)


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO) GREEN 7''
1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)
2. Room 409 (live at Cardiff Barfly 17/2/05)


SUFFOCATING UNDER THE WORDS OF SORROW (WHAT CAN I DO) BLUE 7''
1. Suffocating Under Words of Sorrow (What can I do)


MINI ALBUM
1. Hand Of Blood
2. Cries in Vain
3. Curses
4. No Control
5. Just another Star

FOUR WORDS (TO CHOKE UPON)
7" SINGLE

The vinyl 7" has "Four Words (To Choke Upon)" on the A-side, and an etching of smoking guns on the B-side. Limited to 1000 copies


FOUR WORDS (TO CHOKE UPON)
CD SINGLE

2 track CD single with extended and alternate mix of the track 'Curses' (originally featured on the debut mini album).


Bullet For My Valentine-Historie

24. března 2007 v 17:09 Bullet For My Valentine
BULLET FOR MY VALENTINE
BFMV vznikli v roce1998 v Waleském Bridgendu ve Velké Británii. Nejdříve hráli jen předělávky od Metallicy a Nirvany a to pod jménem Jeff Killed John.
RANNÉ DNY
Spočátku bojovali o úspěch, ten se však dostavil, až si jich všimli jiné Waleské kapely Lostpropeths a Funeral for A Friend. Ti si jich všimli a ehjhle, dostavil se úspěch.
když přišlo na nahrávání Dema , věci nešli tak úplně po másle. Skupinu opustil bassák Nich Cradle. A to den před nahráváním dvou nahrávek. Skupina neměla bassáka a nahrávání dema šlo do háje. I když kapele hrozila nepříliš růžová budoucnost, dokázali se zvetit a našli si nového bassistu Jasona Jamese. Poté si změnili jméno na Bullet for my Valentine. Matthews psal pro skupinu nové, temné texty. Nedlouho potom kapela podepsala obchodní smlouvu se Sony Records a to v říjnu 2004
CESTA KE SLÁVĚ
Jejich prvních 5 songů vyšly pod názvem Hand of blood, 15. Listopadu 2004.
28. března 2005 skupina vydala 4 Words ( To Choke Upon). Vydání bylo omezeno na 1000 kopií.
Jejich debutové album Poison byl v Británii vydán 3. října 2005. První singl z Poison suffocating Under Of Sorrow (What Can i Do) vyšel v září 2005. Truskill Record ( label kapely) vydal Poison v USA, 14. února 2006
Vyhráli cenu Kerrang za nejlepšího '' Britského přistěhovalce'' . A opatřili jim tour po Spojeném království (UK).
Píseň 4 Works je použita v NHL a Madden NFL 06 Sports a Hand of Blood zazněla ve hrách Need for Speed: Most Wanted a Burnout Revenge.
Kapela v poslední době filmuje v Brixton Academy materiál pro své DVD. Hráli v Download Festivalu v Dinington Park vedle obrovských a populárních kapel jako Matallica, Guns N'Roses a Tool.
Cradle of Filth - Cemetery And Sundown

12. března 2007 v 22:57 Texty
Cemetery And Sundown
We rise with the sun in the underworld
We suffer from a graveless name
We prise wide lids
And wounds with lips curled
Over teeth that have tasted shame

Cemetery and sundown

Afaisnt the flora of nightfall
We gather like the fauna of war
To cure Aurora so spiteful
With her stake in the coming of dawn
To conjure forth the past
Those heady nights of pain resplendent
In the service of the Goddess of Death
When her sheets ran royalty red

Moon lengthen or crypt-kept silhouettes
Shadows dance, eyes flicker in descent
Unveil the greed, our needs are bitter, spent
On upturned mouths and haunts of wickedness

We walk this Eden, a secret
Faces hidden under Leonine pride
In dusk's embrace
We find it hard to keep it
When blood and lust and waking worlds collide

Too long have we skulked like drifters
In the cities of the neon sun
Vagabond dogs and graveyard shifters
Mona Lisas where the paint has run
I miss our glorious past
Our nightly flights on fear dependent
Like phantoms in the eaves for Miss Christine
When the song bird broke her neck

Wolves howl their fogbound serenades
Churches arch their backs with balustrades
Praise be to the shedding of masquerades
When we hunt these vestal vermin unafraid
Of the covenant made...

Draw the blinds on the floors of raw meat
There is murder in the thirst

Rich red vascular tapestries
Hung in gilded frames of nuns asleep
In dreams where themes of bestiality
Are a blessing on their Sunday sheep

Sermons hang a black gown
Over cemetery and sundown

Now the clock is harrying midnight
And the ghost of yet-to-come
Will she show rewrites of dark delight
Or the sewers we've overrun?
I see a winter palace
Cut diamonds at a porcelain neck
When Swan Lake crushed poor sanity's spirit
As I threw her to it bled

We rise with the sun in the underworld
We suffer from a graveless name
We prise wide lids
And wounds with lips curled
Over teeth that have tasted shame

We walk this Eden, a secret
Faces hidden under Leonine pride
In dusk's embrace
We find it hard to keep it
When blood and lust and waking worlds collide.

Cradle of Filth - Nymphetamine

11. března 2007 v 13:18 Texty
Nymphetamine (Fix)
Lead to the river

Midsummer, I waved
A 'V' of black swans
On with hope to the grave
All through Red September
With skies fire-paved
I begged you appear
Like a thorn for the holy ones

Cold was my soul
Untold was the pain
I faced when you left me
A rose in the rain
So I swore to the razor
That never, enchained
Would your dark nails of faith
Be pushed through my veins again

Bared on your tomb
I am a prayer for your loneliness
And would you ever soon
Come above unto me?
For once upon a time
From the binds of your lowliness
I could always find
The right slot for your sacred key

Six feet deep is the incision
In my heart, that barless prison
Discolours all with tunnel vision
Sunsetter
Nymphetamine
Sick and weak from my condition
This lust, a vampyric addiction
To her alone in full submission
None better
Nymphetamine

Nymphetamine, nymphetamine
Nymphetamine girl
Nymphetamine, nymphetamine
My nymphetamine girl

Wracked with your charm
I am circled like prey
Back in the forest
Where whispers persuade
More sugar trails
More white lady laid
Than pillars of salt
(Keeping Sodom at night at bay)

Fold to my arms
Hold their mesmeric sway
And dance to the moon
As we did in those golden days

Christening stars
I remember the way
We were needle and spoon
Mislaid in the burning hay

Bared on your tomb
I am a prayer for your loneliness
And would you ever soon
Come above unto me?
For once upon a time
From the binds of your holiness
I could always find
The right slot for your sacred key

Six feet deep is the incision
In my heart, that barless prison
Discolours all with tunnel vision
Sunsetter
Nymphetamine
Sick and weak from my condition
This lust, a vampyric addiction
To her alone in full submission
None better
Nymphetamine

Sunsetter
Nymphetamine
None better
Nymphetamine

Nymphetamine, nymphetamine
Nymphetamine girl
Nymphetamine, nymphetamine
My nymphetamine girl


Masters Of Rock - 12.-15.7.07 - Sepultura

3. března 2007 v 13:28 Programy různých barů, festivalů a různé koncerty...
SEPULTURA (Brazil)
Slavná brazilská "bloody" metalová legenda
SEPULTURA na letním festivalu Masters Of Rock - 12.7. - 15.7. 2007 - Areál likérky Rudolf Jelínek VIZOVICE
O kapele:
dělička
Není asi nikdo, kdo by neznal tuto nesmírně populární metalovou bandu z horkokrevné Brazílie, jejíž kořeny byly zasazeny již v roce 1980, když spolu začali hrát bratři Cavalerové Max a Igor. Oficiálně vzniká kapela v roce 1984. Prvním zlomovým albem byla "Schizofrenia" (1987), která určila hudební styl (thrash/death), kterým se Sepultura s velkým úspěchem vydala na světová hudební kolbiště. Následující deska "Beneath The Remains" otevřela Sepultuře brány do světa. Na světovém turné doprovázeli kapelu Sodom a setkali se také s Motörhead a Metallicou. Sepultura se stala první brazilskou kapelou, která se výrazně proslavila v zahraničí a s každou další deskou Sepultura stoupala k většímu věhlasu. Stala se tak postupně doslova ikonou metalové hudby. V roce 1996 vydávají kultovní album "Roots", které je obecně považováno za vůbec nejlepší metalové album všech dob a písně "Roots Bloody Roots", "Attitude" či "Ratamahatta" se staly téměř metalovými hymnami. V témže roce však kapelu opouští Max Cavalera, který zakládá svou kapelu Soulfly. Díru po Cavalerovi zacelil Američan Derrick Green a kapela pokračuje dál. V loňském roce vydali úspěšnou desku "Dante XXI" se kterou se představili i v Praze. Kapela ve své historii vystoupila na většině slavných světových festivalů. Letos se k nim tedy poprvé přiřadí i Masters Of Rock ve Vizovicích!
Odkaz:
dělička