In Flames-historie

8. února 2007 v 22:24 |  In Flames
Počátky göteborské death / trash / melodic metalové kapely IN FLAMES sahají do roku 1990. Tehdy její zakládající členové, kteří věsměs působili v kapele Ceremonial Oath a někteří v kapele působí dodnes, nahráli první demo a poslali jej společnosti Wrong Again Records za účelem zisku smlouvy, což se jim povedlo. Hned další den začali psát album Lunar Strain, které zanedlouho nahráli. Album zaznamenalo úspěch. Od vzniku IN FLAMES se v kapele vystřídalo několik členů nebo hostů z dalších dnes skvělých metalových kapel (jen namátkou uveďme Daniela Erlandssona, Mikaela Stannea, Anderse Jivarpa či Niklase Engelina).
Po albu Lunar Strain natočili minialbum Subterranean, které bylo pro kapelu klíčovým okamžikem - vyneslo jim totiž smlouvu na další album u německé společnosti Nuclear Blast, u které vydávají dodnes. Od roku 1995, kdy skupina vydává s celosvětovým úspěchem desku Jester Race, která znamenala opět velký úspěch, tentokrát už ale celosvětový, formace začíná jezdit na turné. Během příštího roku sice nahráli IN FLAMES další album Whoracle, které vyšlo v roce 1997, ale také došlo uvnitř skupiny k událostem, které přiměly k nečekanému odchodu 2 zakládajících členů - Johana Larssona a Glenna Ljungströma. A tak od tohoto roku působí kapela ve složení Anders Fridén, Peter Iwers, Björn Gellote, Daniel Svensson a Jesper Strömblad. V této sestavě pokračovali v úspěšném turné po Evropě a poté absolvovali první dvě vystoupení v Japonsku, které přijalo IN FLAMES během týdenního pobytu velice vřele. Poté nahrávají desku Colony, zřejmě nejúspěšnější vůbec. Příštích pár měsíců strávily IN FLAMES na turné Colonization, které jim přineslo vyprodané stadiony téměř všude (USA, Evropa, Japonsko) a skvělé ohlasy. V srpnu 2000, po třech měsících ve studiu, vydávají IN FLAMES album Clayman. Prodejnost desky byla přímo ohromující a předchozí rekordní Colony je překonána během několika měsíců. Po účastech na festivalech společně třeba s kapelou Slipknot se kapela vydala na další celosvětové turné. Během roku 2000 zvládli IN FLAMES kolem 150 vystoupení, a tak si dopřáli zaslouženou přestávku. Během roku 2001 začíná skupina opět pracovat, uspořádá pár koncertů ve Švédsku včetně vystoupení v Göteborgu, které se objevilo ve 4 televizích a bylo živě vysíláno v rádiu. Poté se vydala na miniturné do Evropy, kde odehrála 13 koncertů před 20 000 fanoušky. V srpnu 2001 je také vydáno živé album The Tokyo Showdown - nahrané během turné po Japonsku v roce 2000.
Následně vyrážejí IN FLAMES na turné do USA a poté se pouštějí do natáčení dalšího, revolučního alba Reroute To Remain, které vyšlo v roce 2002. Zasloužená koncertní spolupráce se skupinami Slipknot, Mudvayne, Soulfly nebo Slayer jim umožnila sdílet svoji hudbu s jejich tak důležitými a početnými fanoušky. Poté další koncerty jak v USA, tak v Evropě, další festivaly, dokonce nahrazení slavných Linkin Park na obřím švédském festivale Hultsfred je už také počinem IN FLAMES. Den na to byla nabídnuta spolupráce s Metallicou na jejich koncertu v Madridu, který měl před 40 tisíci fanoušky obrovský úspěch. Práce na albu Soundtrack to Your Escape započala v roce 2003 a je předposledním CD počinem - také velmi úspěšným, zvláště kvůli skvělým textům a skvělému zvuku. 20. června vyšlo jejich naprosto první DVD, kde na dvou discích najdete některé videoklipy a záznamy koncertů, které režíroval dvorní režisér IN FLAMES Patric Ulaeus. 7. února 2006 po dvou letech vyšlo album Come Clarity. Come Clarity bylo přijato s velkým úspěchem jak v USA, tak v Evropě. Právě na těchto dvou kontinentech odehráli na jeho propagaci 160 skvělých a všude téměř vyprodaných koncertů jako headlineři. Potřetí se také v rámci tohoto turné i Praha, která vyděla 22 songů a skvělé představení, kterému úspěšně sekundovali předskokané Sepultura a Dagoba.
Dohromady za 15 let kapela, která u nás již třikrát vystupovala, vydala 14 různých desek, jak singlů, tak plných alb a je tak jednou z nejaktivnějších a nejstálejších metalových kapel na světě a určitě mají před sebou ještě skvostnou budoucnost, a to ještě nepočítám spoustu vedlejších projektů, které mají členové IN FLAMES rozpracované
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clayman Clayman | 3. dubna 2008 v 20:22 | Reagovat

fag husty kamo:)

In Flames We Trust

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama