Edguy - Historie

8. února 2007 v 22:50 |  Edguy
Historie skupiny se datuje od roku 1994, kdy mladík Tobias Sammet zakládá z lásky k melodickému rocku a metalu školní kapelu, kterou s ním tvorí jeho spolužáci Jens Ludwig (kytara), Dirk Sauer (kytara) a Dominik Storch (bicí). Sammet se jako nejschopnejší zpevák chopí mikrofonu a vypomáhá s baskytarou. Kapela nejprve hraje veci, prevzaté od rockových a metalových velikánu, postupem casu se však vypracuje až k vlastnímu materiálu. V roce 1994 nahrává dve demonahrávky (Children Of Steel a Evil Minded). Obe obsahují pouze vlastní tvorbu, a již zde je znát, kudy že se bude další vývoj skupiny ubírat. V roce 1995 se kapela rozhodla nahrát na vlastní náklady své první regulérní album "Savage Poetry", které rozeslala po všech vetších i menších hudebních firmách. Nejvetší zájem o mladou kapelu projevili u AFM Records a smlouva byla na svete. Jediný problém spocíval v tom, že firma desku "Savage Poetry" neprevzala, naopak chtela rychle nahrát album nové, kterým by byla spolupráce zpecetena.
2. února 1997 tedy vychází pod krídly AFM zcela nové album "Kingdom Of Madness". S prihlédnutím k vekovému prumeru muzikantu a k tomu, že jde vlastne o první oficiální studiovou práci, je materiál na tomto albu maximem, kterého chlapci mohli v té dobe dosáhnout. Firma dostala, co chtela, a skupine se splnil sen.Tobias samozrejme nelenil a zacal komponovat nové dílo, které melo skupinu vytáhnout mezi extraligu svetového speedmetalu. Materiál byl hotov velmi brzy, ale ctverice musela rešit první problémy se sestavou. 10 dní pred vstupem do studia odchází náladový bubeník Dominik Storch. Jako náhradu si vybírá Tobias svého prítele Franka Lindenthala a s jeho pomocí dochází k nahrání zlomového alba "Vain Glory Opera". Album je vydáno 15. ledna 1998 a již letmý pohled na jeho obal naznacuje, že se na disku nalézá neco mimorádného. Pripomenme si treba takové speedmetalové hymny, jakými jsou How Many Miles, Fairytale, Until We Rise Again, ci titulní Vain Glory Opera. Na desce se nalézá také velké množství zajímavých hostu, napríklad Hansi Kursch (Blind Guardian) ci Timo Tolkki (Stratovarius), který také celou desku ve studiu Finnvox ve Finsku mixoval.
Heslem "co rok to album" se Edguy rídili i v roce 1999. Do skupiny nastoupily dve nové posily - bubeník Felix Bohnke a baskytarista Tobias Exxel. Skupina je tedy v plné síle a 1. února 1999 vydává v poradí tretí desku s názvem "Theater Of Salvation". Opet jde o dílo hodné mistru. K nejsilnejším okamžikum patrí jednoznacne vypalovacka Babylon, procítená Land Of The Miracle a záverecná, témer trináctiminutová kompozice Theater Of Salvation. V roce 2000 se opet setkáváme s novým albem. Slovo "nové" však není tak úplne na míste. Po peti letech se Edguy vrátili k témer zapomenutému nultému albu "Savage Poetry", aby ho celé znova nahráli. Jednalo se o tah velice povedený, úspech predcil všechna ocekávání, album si dokonce vedlo o chlup lépe než jeho vynikající predchudce. Nahrávka vyšla 26. cervna 2000 a prvních 10 000 kopií obsahovalo také bonusový disk s puvodní nahrávkou. V období príprav vydání "Savage Poetry" Sammet mimochodem vytvárí pro své prívržence opravdovou perlu - lyricko-epický projekt Avantasia. Spolecne se Sammetem se na nem podílejí zástupci takových velicin, jakými dozajista jsou Gamma Ray, Rhapsody of Fire či Virgin Steele.Rok 2001 tak prináší hned dva skvosty - již zminovanou Avantasii, ale také dílo Tobiasovy domovské party nazvané "Mandrake". Deska vychází 27. srpna a prestože neprekonává lehkost predchozích alb, Sammet zde zpívá v životní forme. V roce 2002 pak vychází druhé pokracování Avantasie, které si se svým predchudcem v nicem nezadá a opet se jedná o vynikající nahrávku.V roce 2004 vychází dvě alba Hall of Flames (best of) a Helfire club . O rok později vyšlo další CD a společně s ním i DVD Superheroes.Poslední deska vyšla v roce 2006 a jmenuje se Rocket Ride (Poslední tři desky vydalo Nuclear blast)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 To je jedno To je jedno | 5. června 2007 v 12:05 | Reagovat

By mě zajímalo kdo to tady psal! Ani o te kapele skoro nic nevíte a ty chyby co tam jsou to se nedá ani číst!!

2 Janda Janda | 2. července 2007 v 23:24 | Reagovat

no co už,když je nekdo tak chytrý jak ty tak by o tom mohl sam neco napsat a kdo to zna tak myslim nepotrebuje takove veci objasnovat a kdo ne tak mi mu tu davame prave tu možnost mu to přiblížit a jasně že to je blog tak že to bude brát s rezervou a když ho to zaujme tak se určitě mrkne třeba na jejich strabnku odkaz na ni jei na našem blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama