Lordi - Historie

4. ledna 2007 v 16:38 |  Lordi
Lordi jsou hard rocková/ heavy metalová skupina z Finska (dokonce jsem viděla označení hororová skupina :-)) Členové se potkali ve Stockholmu, když se přijeli podívat na skupinu KISS v roce 1996. Touto skupinou se nechali inspirovat například maskami.
Lordi reprezentovali Finsko na Eurovision 2006 s písní Hard Rock Hallelujah a podařilo se jim vyhrát.
Lordi je hard rock/skupina těžkého kovu od Finska a vítězů 2006 Eurovision pěvecké soutěže, se tvořil v roce 1996 Tomi Putaansuu (známý jak ' Mr. Lordi ') Rovaniemi, Finsko. Oni jsou známí pro jejich obrovské kostýmy a lyrická témata.
Lordi vyhrál 2006 Eurovision pěvecké soutěže se záznamem 292 bodů, dávat Finsko jeho nejprve někdy vítězství.

Brzké dny

V začátku devadesátých lét, Putaansuu hrál v malém orchestru od Rovaniemi. On opustil soubor, když jiní členové nesouhlasili se zavedením divadelních elementů a nelíbali-rock stylu. Putaansuu začal produkovat dema pod jménem Lordi v roce 1991 a pokračoval dělat tak pro nemnoho roků. Zbytek členů kapely se setkal s každým jiný pro první čas v roce 1996 ve Stockholmu, kde oni šli vidět Kiss hraje. Od samého začátku, oni chtěli, aby jejich skupina hrál s pyrotechnikou podívané, ' obrovský styl '. Toto, spolu s jejich maskovaným obrazem vyrobený několik společností nahrávky odmítá skupinu, nějaká pověst, že oni by měli hrát černý kov jestliže oni mají masky. Konečně, BMG nahrávková společnost přijímala je a jejich první album, dostat těžký, prodaný 40 000 kopií ve Finsku.

Kostýmy

Obrovské masky a kostýmy použití skupiny být vyroben z latexu pěny. Masky byly první obsazení a pak slepený kousek po kousku. Putaansuu se zmínil, že jejich obleky ještě mají některé originální kusy od 1996. On také říkal, že obleky stojí je "nemnoho sto eur." [1] Členy kapely dělají každého jiní je makeup.
Obrovské kostýmy jsou takové integrální část Lordi propagačního obrazu že oni odmítnou být fotografován nebo dokonce dotazovaný bez nich, dokonce jestliže v některých případech to vede k jejich vlastnímu nepohodlí. V krátké části na BBC zpravodajství o skupině navštěvovat Eurovision pěveckou soutěž 2006, oni byli ukázané lenošení vedle kaluže v plném slunci, zatímco nosí jejich kostýmy. Během segmentu, Lordi poznamenával, že kostýmy a teplo se nemísili.
Lordi řekl jejich kostýmy byli inspirováni Kissem. Kostýmy také dělaly srovnání k šokující rockové skupině GWAR, kdo nosit podobnou pěnu netvor latexu vybaví, ačkoli jejich hudební styly jsou docela odlišné.

Odhalený médii

Přes skupinu má přísný přístup v vztahu k jejich kostýmům, a kvůli jejich znovu nalezenému úspěchu, rozmanité noviny začaly vydávat fotky členů kapely bez makeupu. 15. března 2006, finština tabloid Ilta-Sanomat vydával fotografii Putaansuu (pan Lordi) v civilních šatech, s jeho obličejem částečně představení. Lordi volal toto urážka k nim, a pokus zničit "obraz netvora" oni pracovali pro deset roků vytvořit.
22. května 2006, Denní pošta publikoval co bylo věřil být starý obraz skupiny bez jejich makeupu nebo masek. To bylo později ukázal, že skupina v fotce byla vlastně Children Bodom, různá skupina dohromady. Toto bylo přiznáno na Children Bodom úředních internetových stránek. [1] Fotografie dělala rysu Ernu Siikavirta, kdo pokračoval se připojit k Lordi jako Enary, skupina je hráč klávesnice. Nicméně, Enary opustil Lordi v roce 2005, dobře před jejich vítězstvím u Eurovision, nahrazený Awa. Na stejném dni, Bild-Zeitung, Němec tabloid, vydával co oni prohlašovali byla fotografie Putaansuu bez jeho masky v jeho průřezu "Bild odkrytý" s titulkem Němce "on je velký Prix netvor: Všichni Německa diskutuje o Ugliest vítězích celého času". Později mnoho jiného Evropana tabloids a noviny vydávaly stejné nebo podobné fotografie.
24. května 2006, finština tabloid časopis 7 Päivää vydával obraz Lordi tváře na titulní stránce a dva dny pozdnější soupeřící časopis Katso publikoval odhalil obrazy jiné čtyři členy kapely. Oba časopisy byly těžce kritizovány jejich čtenáři pro vydávání tyto obrazy, který vedl k urychleným omluvám od jak časopisů tak slibů nepublikovat odhalil obrazy Lordi anymore [2].
26. května 2006, video záznam byl ukazován v televizi v Litvě, představovat pět černé oblečený osídlit (čtyři muže a jednu ženu) sedět u stolu na letišti v Aténách. Po nemnoho sekund, mužské vlastnění černé Lordi košile přicházelo a stálo před kamerou, pokrývat pohled [3].

Eurovision pěvecká soutěž 2006

Lordi na jevišti
Lordi reprezentoval Finsko v Eurovision pěvecké soutěži 2006 finále s písní "usilovně houpat Hallelujah" poté, co prošel semi-finals. Skupina vyhraná významným okrajem, zaznamenávat 292 bodů, 44 bodů přes sekundu umístilo Dima Bilan, reprezentovat Rusko s písní "nikdy nechat vás jít". Mít been hlasoval pro všemi zeměmi kromě Albánie, Arménie a Monako, Lordi zaznamenal nejvyšší množství bodů pro nějaký záznam v nějaké Eurovision pěvecké soutěži doposud. Oni přijali 12 bodů od osmi zemí: Dánsko, Estonsko, Řecko, Island, Norsko, Polsko, Švédsko a Spojené království. Náhodně, Lordi také zaznamenal 292 bodů v semi-final držel dva dny dříve.
Viz též plný bodový stůl.

Spor

Volba Lordi reprezentovat Finsko plodil nějakou polemiku v jak Finsku tak Řecku.
Ve Finsku výběr byl kritizován některými a skupina náboženských vůdců šla jak daleko jako povolání President Halonen vetovat jejich záznam[2]. V Řecku, množství organizací bylo zkoušející zastavit Lordi od soutěžení. Řecká restaurace a zatarasit odbor vlastníků President, paní Niki Constantinou podal veřejnou žádost nařízenou k lidem Finska a Řecku nedovolit Lordi hrát v zápase[3], prohlašovat skupinu satanist. Tři jiné organizace v Řecku zahájily legální činnost proti Lordi.[4]
Lordi sám reagoval na žaloby a přísně popíral satanism. On říkal satanist skupina by nenapsala písně takový jak "usilovně houpat Hallelujah" nebo "ďábel je Loser".[5]
Přes, nebo možná náležitý k[6], diskuse, Řecko skončilo udělovat Lordi 12 bodů, nejvyšší možný, v fináli zápasu. Někteří spekulují toto být protireakce řeckých mladých lidí proti elementům konzervativce v jejich kraji, který kritizoval Lordi.

Koncert v Helsinkách

Lordi u tržiště
To slaví jejich nedávné vítězství v Eurovision pěvecké soutěži, Lordi držel veřejnost, volný, koncert pod širým nebem v tržišti v Helsinkách, Finsko, na 26 květnu 2006. Skupina vlastně implicitně slíbil tento koncert Finns během škrábání v Eurovision fináli v Aténách, jak to stalo se více a více se vyjasnit oni by vyhráli, tím, že zvedne pořekadlo znamení "Torilla tavataan!" ("Vidět vás u [tržního] čtverce!") před televizními kamerami.
Koncert začal v 18 hod. EET (16 hod. UTC), nejprve držet výkony čtyřmi jinými finskými skupinami, (všichni zkrátili se s SonyBMG): Kilpi, PMMP, Egotrippi a Happoradio. Lordi sám se objevili v 21 hod. EET (19 hod. UTC) a vykonával šest písní:
  • Dobývat z pole míče ke skále
  • Blood Red Sandman
  • Devil je Loser
  • It snows in hell
  • Would you like a Monsterman
  • Hard rock Hallelujah
Na koncertě, prezident Finska Tarja Halonen dělal oficiální vzhled dávat Lordi bronz klíčová vlajková cena za příkladnou finskou práci. Koncert byl ohlásen k byli navštěvováni přes 90 tisíc lidí od všech přes Finsko a ještě jiné země, někteří dokonce na jejich nejprve vždy jít k Helsinkám. [4] koncert byl největší veřejná událost k tomu dni v Helsinkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | E-mail | 9. ledna 2007 v 13:08 | Reagovat

Míšo.Některé ty tváře sis mohl odpustit a nedávat je tam...Na některé se fakt nedá dívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama