Sum 41-historie

30. listopadu 2006 v 21:33 |  Sum 41
Vše začalo v roce 1996, když si čtyři Kanaďani řekli, že by mohli dát dohromady nějakou tu punkovou kapelu. Vymysleli pár písniček a pustili se do koncertování. Ale spíše než práce na hudbě se jim zamlouvala zábava, a tak mnohem více času trávili se svými oblíbenými pistolemi na vodu, projížděli se v autě a stříkali po lidech. Zanedlouho se jim naskytla příležitost natočit pod vydavatelstvím Island Records své první album... i vzali kluci své písničky a nahráli cédo s názvem Half Hour Of Power, Jak sám název napovída, trvá necelou půl hodinku, ale i tak je to plnohodnotné dílo, které se rozhodně vydařilo, psal se tehdy rok 1999. Výkon, který na albu předvedli, jim otevřel cestu ke koncertování se skupinami jako jsou Blink-182, The Offspring, Face To Face, se kterými se rychle seznámili.
K jejich popularitě ještě více přispělo pozvání na The Warped Tour, kde se znovu setkali s kapelami, jež tehdy ovládali svět punk rocku. Avšak obrovský zvrat nastal 8.května 2001, kdy Sum 41 vydali naprosto bezkonkurenční nahrávku All Killer No Filler, kde se objevují hity jako Fat Lip, In Too Deep, Motivation a k mému překvapení i jedna píseň z předchozího alba -Summer. Toto album je doslova přehlceno dokonalými písničkami s úžasně chytlavými melodiemi.(Pokud ho ještě pořád nemáte, okamžitě si ho pořiďte). Nicméně o týden později vstoupilo All Killer No Filler do první stovky nej- alb na 64. místě. Jejich hudbu poznamenal ohromný vývoj, ať už ve zpěvu či v mohutných metalových prvcích, které se zde objevují. Ale není to jen metal, co se na tomto cédéčku vyskytl, je to také hip-hop a bůhví co ještě... Každopádně natočili primitivní videoklip (nákladnější si stále ještě nemohli dovolit) na píseň Fat Lip a čekali...
Zanedlouho vstoupili i do TRL charts, což je americká show na MTV, u které "americký teenageri tráví devadesát minut, aby se dozvěděli, jestli se Backstreet Boys nebo ´N Sync udrželi na prvním místě". Sum 41 začali na 10. míste, až se postupně 16. června 2001 dohrabali na 1. místo a nakopali prdel Backstreet Boys a ´N Sync. V této době se Sum 41 dostali na prodejní pulty i v České republice. Přišli další videoklipy, další úspěchy a MTV začíná zaznamenávat jejich činnost. The Diary Of Sum 41 MTV odvisílala začátkem roku 2003, po natočení třetího alba, jenž vzniklo koncem 2002. Popularita tohoto alba opět trumfuje předchozí. Propagaci alba odstartovali singlem Still Waiting, následoval Hell Song... no a to už se pomalu dostáváme do současnosti, kdy už punk-skate-meatal-rockovou skupinu Sum 41 můžeme zahlédnout i v českých televizích. Prostě bychom měli být rádi, že Sum 41 začínají být čím dál tím víc populárnější a dostává se jim mnohem více uznání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama