Blink 182-historie

30. listopadu 2006 v 21:17 |  Blink 182
Tahle nyní již bývalá kapela má své počátky, které datuje na rok 1992 v Kalifornii. Tenkrát se Tom DeLonge seznámil s Markem Hoppusem, přes Markovu sestru Anne. Oběma se líbil punk a tak si začli po garážích zkoušet hrát. Jenže jim chyběl bubeník. Ten se dostavil v podobě Tomova kamaráda Scotta Raynolda. Jako všichni, kluci začínali z ničeho, takže své prvotní počiny hráli po klubech atd...Tehdy ještě pod jménem "El Cuatro And The Cajones"

První album vydali v roce 1993 na vlastní náklady a jmenovalo se "Flyswatter". Skupina se v té době už přejmenovala na "Blink". I když album extrémní úspěchy nesklidilo, kluky to neodradilo a vydali další - "Buddha" Díky němu s nimi podepsalo smlouvu jedno vydavatelství.

"Cheshire Cat" (1996) bylo přelomové album. Konečně se začlo dařit. Rádia začla konečně hrát jejich songy. Jenže nastaly menší problémy... Jedna Irská skupina s originálním názvem "Blink" je chtěla zažalovat, tagže se kluci přejmenovali na "Blink 182". Číslo nic neznamená, jak podvrdil i Mark při rozhovoru s MTV "Vycucali sme si to číslo z prdele".

Rok 1997 přinesl další album "Dude Ranch" s vele uspěšnou písniškou "Dammit" - Mark ji složil za 5 minut. Problém ale nastal s bubeníkem. Scottovi se nechtělo strávit zbytek života hraním v kapele a tak po ukončení vysoký z kapely odešel. Mark s Tomem si za něj našli náhradu v podobě Travise Barkera.

Pak následovalo turné a kluci se zas vrhli na skládání dalších songů. Tentokrát se jim album povedlo snad nejvíc za celou svou historii. Na "Enema Of The State" (1999) sou taký hity jako "All The Small Things", "Adam's song", "What's My Age Again".

V roce 2000 Vyšlo první live album "Mark, Tom and Travis Show" a kluci si mohli vychutnat cenu MTV za nejlepší kapelu roku.

Další veleúspěšné album vyšlo v roce 2001 a jmenovalo se "Take Off Your Pants And Jacket". Album vyšlo v několika verzích a kluci za něj dostali různý ceny. Markova sestra Ann napsala knihu o Blink 182 "Tales From Beneath Your Mother"

2002 - kluci si dali pauzu. Mark se chce věnovat svýmu synáčkovi a Tom s Travisem si založí ještě jednu kapelu.

A v roce 2003 Blinkové opět vadávají novou desku, kterou pojmenujou stejně jako jejich kapelu "Blink 182".

Jenže Mark nemohl přenýst přes srdce, že druhý dva kluci založili ještě jinou kapelu a tak mezi nimi začali hádky a nedůvěřivost. Kapela se nakonec rozpadla. Mark s Travisem si založili novou s jménem "Plus44" a Tom hraje v kapele "Angels and Airvawes"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanz Hanz | Web | 24. července 2009 v 19:43 | Reagovat

Nejlepší kapela !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama